Forum Forum krakowskiej sekcji Inicjatywy Uczniowskiej Strona Główna   Forum krakowskiej sekcji Inicjatywy Uczniowskiej
www.iu.er.pl
 


Forum Forum krakowskiej sekcji Inicjatywy Uczniowskiej Strona Główna -> Hyde Park -> A PALESTYNA ??? Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
  Post A PALESTYNA ??? - Wysłany: Nie 16:36, 09 Lip 2006  
Farfi
Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 9
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3Czemu Żydzi wpychają nos w nieswoje sprawy ? niech zajmą się Palestyną co to ich mniej obchodzi ...? niech poda jeden przykład antysemityzmu ze strony Giertycha ...


Ambasador Izraela w Warszawie Dawid Peleg podjął decyzję o bojkotowaniu polskiego ministra edukacji narodowej Romana Giertycha, członka skrajnie prawicowej partii, oskarżanej przez Izrael o antysemityzm - poinformowało publiczne radio izraelskie.
Rzecznik ambasady Izraela w Polsce Michael Sobelman specyzował, że nie chodzi tu o bojkot w dosłownym znaczeniu, lecz o niechęć w kontaktach z ministerstwem, na którego czele stoi reprezentant partii nacjonalistycznej.

Agencja France Presse, cytując informację izraelskiego radia podała, że ambasador zażądał od prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego brata Jarosława, mającego objąć urząd premiera, zabrania z gestii Ministerstwa Edukacji Narodowej organizacji podróży młodzieży żydowskiej do miejsc holokaustu oraz aranżowania spotkań z młodymi Polakami. Nie można mówić o bojkocie, bowiem nigdy nie było żadnych kontaktów między LPR, a Izraelem - tłumaczył Sobelman w TVN24.
REKLAMA Czytaj dalej

"Chodzi o ideologię. O ideologię związaną z kwestią przedwojenną, ze słynnymi książkami Jędrzeja Giertycha, które są znakomicie znane w Izraelu i nie tylko o to. Chodzi nam o ostatnie wypowiedzi pana wiceministra Orzechowskiego, pana Wierzejskiego, słynne cytaty o getcie ławkowym pana Macieja Giertycha, czy sprawę pana wiceprezesa TVP Piotra Farfała" - powiedział Sobelman.

Dodał, że izraelscy historycy, "a co za tym idzie również i rząd, doszli do wniosku, że nie ma miejsca na kontakty bezpośrednie w kwestii wychowywania młodzieży z ministerstwem, na którego czele stoi człowiek reprezentujący partię - nie chcę powiedzieć antysemicką - ale jest to partia nacjonalistyczna, która ma w swojej historii i ideologii podłoże, powiedzmy głęboko antysemickie".

"Do pana Giertycha, który jest człowiekiem młodym, nie mamy powiedzmy żadnych pretensji, mamy pretensje do ideologii partii, na czele której on stoi" - podkreślił Sobelman. Przypomniał, że ambasador Peleg spotykał się w tej sprawie z prezydentem Lechem Kaczyńskim, z minister SZ Anną Fotygą oraz premierem Kazimierzem Marcinkiewiczem. "Była mowa o głębokim niepokoju i obawie rządu izraelskiego, że na czele ministerstwa edukacji w Polsce stoi pan Roman Giertych, reprezentujący taką partię, a nie inną" - dodał rzecznik ambasady.

Podkreślił też, że istotną rzeczą w stosunkach między Polską a Izraelem są przyjazdy grup młodzieżowych z Izraela do Polski i "nie jest przyjemne, szczególnie dla ludzi w Izraelu, którzy przeżyli wojnę, żeby organizowało je ministerstwo na czele którego stoi pan Giertych". Dlatego była sugestia, żeby kto inny się tym zajmował.

"Nie jest to broń Boże ingerencja w wewnętrzne sprawy Polski" - podkreślił Sobelman. Prezydencki rzecznik Maciej Łopiński przypomniał, że Lech Kaczyński "wielokrotnie wykazywał daleko idącą dobrą wolę jeśli chodzi o dobre stosunki Polski z Izraelem".

"Ta wola wykraczała niejako poza normalną praktykę w stosunkach międzypaństwowych i faktycznie przyjął pana Pelega w obecności minister Fotygi. Natomiast przedmiot tego apelu nie leży w sferze decyzji prezydenta, tylko rządu. Myślę, że rząd się do tego odniesie, kiedy uzyskamy jakieś oficjalne stanowisko w tej sprawie" - powiedział Łopiński.

Rzecznik rządu Konrad Ciesiołkiewicz powiedział w niedzielę dziennikarzom, że rząd wie "na razie o wstępnej deklaracji bojkotu wicepremiera Giertycha". Jak powiedział, w związku z tym, że zapowiedź bojkotu "to sformułowanie bardzo ogólne, z całą pewnością poprosimy ambasadora Izraela o szczegółowe wyjaśnienia". Ciesiołkiewicz przypomniał, że w czasie pełnienia urzędu premiera Kazimierz Marcinkiewicz "kilkakrotnie spotykał się z przedstawicielami Izraela i rozmawiano na trudne tematy".

Dopytywany o szczegóły tych rozmów i czy podczas spotkań padały zarzuty wobec wicepremiera Giertycha odparł, że "rozmowy te dotyczyły dużo szerszego zakresu" i "zawsze wyjaśnienia i informacje przekazywane przez premiera spotykały się z dużą życzliwością ambasady Izraela".

Rzecznik polskiego MSZ Andrzej Sadoś powiedział natomiast, że "bardzo poważnie traktujemy wszelkiego rodzaju postulaty zgłaszane przez naszych zagranicznych partnerów, w tym przez tak ważnych partnerów jak Izrael".

"Jednak co do zasady nie komentujemy sygnałów przekazywanych w takich sytuacjach za pośrednictwem mediów. Postulaty formułowane przez stronę izraelską były nam już znane wcześniej" - dodał Sadoś. Wicepremier, minister edukacji Roman Giertych, odnosząc się do informacji o bojkocie powiedział PAP, że organizacją podróży młodzieży żydowskiej zajmuje się specjalna fundacja, a MEN jedynie te działania wspiera.

"To nie jest dobra praktyka, aby ambasador sugerował jaki powinien być zakres obowiązków poszczególnych ministerstw" - podkreślił. Giertych dodał, że jeśli rzeczywiście taka decyzja zapadła, to jest zdziwiony, bo - jak podkreślił - "ja lubię naród żydowski i nie widzę powodu, by pan ambasador nie lubił mnie". Jak podało w niedzielę izraelskie radio, w maju izraelskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wyrażało już zaniepokojenie z powodu wejścia skrajnej prawicy do polskiego rządu, wskazując iż może to prowadzić do wzrostu antysemityzmu w tym kraju. Ministerstwo wymieniało Ligę Polskich Rodzin, będącą - zdaniem izraelskiego resortu - "nośnikiem ideologii antysemickiej".

Prezydent Lech Kaczyński zapewnił wówczas ambasadora Izraela w Warszawie, że jego kraj kontynuować będzie "zwalczanie antysemickiego podejścia do Izraela" oraz krzewić pamięć o zbrodniach holokaustu - relacjonuje informację rozgłośni agencja AFP.


Post został pochwalony 0 razy
 
Zobacz profil autora
Powrót do góry  

  Post  - Wysłany: Nie 18:31, 09 Lip 2006  
Strzyga
Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 218
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Kraków


Cytat:
Prezydent Lech Kaczyński zapewnił wówczas ambasadora Izraela w Warszawie, że jego kraj kontynuować będzie "zwalczanie antysemickiego podejścia do Izraela" oraz krzewić pamięć o zbrodniach holokaustu - relacjonuje informację rozgłośni agencja AFP.


CZĘSTOCHOWA. 11 listopada 2005 około stu członków Obozu
Narodowo-Radykalnego z różnych miast przemaszerowało głównymi ulicami
miasta. Wznosili okrzyki: Polska dla Polaków!, Nasze ulice, nasze
kamienice, Tu jest Polska nie Izrael!, Żydzi z Polski precz! i
Znajdzie się kij na żydowski ryj!. Zabezpieczające przemarsz liczne
patrole policji i straży miejskiej nie interweniowały. Po marszu odbył się
też koncert nazi-rockowych zespołów: Warmiand, Bastion i Prawo Krwi


- LUBLIN. W nocy z 13 na 14 listopada 2005 grupa ?nieznanych sprawców?
obrzuciła butelkami z rozpuszczalnikiem znajdujące się w tym mieście
Islamskie Centrum Kulturalne. W dwupiętrowej kamienicy przy ul.
Namysłowskiego, w której mieści się centrum, mieszka muzułmańska rodzina.
Gdy ich zaatakowano, szykowali się właśnie do snu.


- BRZEG. 15 stycznia 2006 policja zatrzymała 24-letniego Tomasza W.,
sekretarza miejskiego koła Ligi Polskich Rodzin i aktywnego sympatyka
neofaszystowskiego Obozu Narodowo-Radykalnego, podejrzanego o wysyłanie SMS-ów z obelgami i groźbami karalnymi pod adresem organizatorów
wrocławskiego wiecu solidarności z poznańskim Marszem Równości.


- SZCZECIN. 20 lutego 2006 Sąd Grodzki skazał na pół roku pozbawienia
wolności i pracy społecznej w Miejskiej Komendzie Policji za publiczne
wychwalanie zbrodni hitlerowskich Adama Machaja, byłego sekretarza
szczecińskiego zarządu Ligo Polskich Rodzin i asystenta eurodeputowanego Ligi Sylwestra Chruszcza.


- SOPOT. 5 marca 2006 skrajnie prawicowi bojówkarze zaatakowali uczestników
trójmiejskiej Manify, zorganizowanej z okazji Dnia Kobiet. Manifestanci zostali obrzuceni jajkami przez grupę, w której były osoby związane z Młodzieżą Wszechpolską, m.in. Grzegorz Sielatycki, szef MW w Trójmieście, i Obozem Narodowo-Radykalnym (z transparentem: ONR - strażnicy tradycji w obronie rodziny). Skandowali oni: Zrobimy z wami, co Hitler zrobił z Żydami, Narodowy radykalizm i Sopot miastem bez pedałów oraz robili zdjęcia manifestantom.


"Ugrupowania skrajnie prawicowe oraz neofaszystowskie zaktywizowały się w ostatnich miesiącach. Wejście skrajnych nacjonalistów z LPR i Młodzieży Wszechpolskiej do rządu wyraźnie dodało im odwagi. Jest to groźne zjawisko, o czym świadczy fakt, że od początku lat 1990. odnotowaliśmy 40 ofiar śmiertelnych agresji na tle ksenofobicznym w naszym kraju" - stwierdza Marcin Kornak, redaktor naczelny "NIGDY WIĘCEJ". Nie można dłużej chować głowy w piasek i udawać, że tego problemu u nas nie ma. Konieczna jest solidarność wszystkich grup narażonych na ataki i całej opinii publicznej.


Post został pochwalony 0 razy
 
Zobacz profil autora
Powrót do góry  

  Post  - Wysłany: Pon 11:27, 10 Lip 2006  
Dragon
Gość
Powiem jedno że jak ktos krzyknie do polskiego żyda polska dal polaków to ten nie powinien sie obrazic. Chyba że mimo urodzenia sie i wychowania się w polsce oraz mówienia po polsku nie uważa sie za polaka. A takiego żyda powinno sie wydalic z polski
 
Powrót do góry  

  Post  - Wysłany: Pon 13:24, 10 Lip 2006  
triskaidekafil
Dołączył: 30 Cze 2006
Posty: 99
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3Dragon - a nie zauważyłeś, że przy niektórych atakach na Żydów wcale się ich nie pytano, czy czują się Polakami? Atakowano tylko dlatego, że są Żydami z pochodzenia (lub wyznają religę judaistyczną). Czy chcesz wyrzucać z kraju każdego, kto nie ma w papiarkach zaświadczenia, że od X lat wstecz ma korzenie polskie albo dlatego, że nie chodzi do kościoła, tylko do synagogi lub meczetu?
Założę się, że historia zna zarówno Żydów - patriotów, jak i Polaków - kolaborantów (oraz na odwrót).


Post został pochwalony 0 razy
 
Zobacz profil autora
Powrót do góry  

  Post  - Wysłany: Pon 20:35, 10 Lip 2006  
Dragon
Gość
A czy ty nie widzisz że wiekszosc żydów sie wywyższa. Uważają sie za nadludzi wybranców boga itp ? Czy to jest normalne
 
Powrót do góry  

  Post  - Wysłany: Pon 23:09, 10 Lip 2006  
Strzyga
Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 218
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Kraków


A czy ty wiesz, że wiekszość katolików zamiast chodzić do kościoła i modlić się o zbawienie, psioczy na Żydów, grzeszy myślą,mową, uczynkiem i zaniedbaniem? Czy to jest normalne?


Post został pochwalony 0 razy
 
Zobacz profil autora
Powrót do góry  

  Post  - Wysłany: Wto 0:53, 11 Lip 2006  
Dragon
Gość
No bo maja powody. Gdyby żydzi nie uważali sie za nadludzi to nie byli by przesladowani.
Obawiam sie że jeżeli przed 2 drugą wojną swiatową zachowywali sie tak jak teraz to są sami sobie winni swojego losu
 
Powrót do góry  

  Post  - Wysłany: Wto 3:06, 11 Lip 2006  
Strzyga
Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 218
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Kraków


Żydzi są mentalnie całkiem odrębną, zamknieta społecznością-tak jak Romowie, Arabowie itp...nie uważają się za nadludzi, tylko po prostu żyją według własnych reguł, których często nam trudno jest pojąć...

a przed drugą wojną spokojnie prowadzili swoje sklepiki i inne interesy-wcale nie prosili się o tak okrutną śmierć...nie wiem, jak mogłeś napisać coś takiego!


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Strzyga dnia Czw 23:18, 20 Lip 2006, w całości zmieniany 1 raz
 
Zobacz profil autora
Powrót do góry  

  Post  - Wysłany: Wto 12:51, 11 Lip 2006  
Dragon
Gość
No a takie panstwo jak izrael nie jest panstwem faszystowskim ?
 
Powrót do góry  

  Post  - Wysłany: Wto 19:50, 11 Lip 2006  
triskaidekafil
Dołączył: 30 Cze 2006
Posty: 99
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3Dragon napisał:
No a takie panstwo jak izrael nie jest panstwem faszystowskim ?

Myślę że jeżeli chodzi o kwestię powstania państwa Izrael to jest to temat na całkiem inną dyskusję - chociażby ze względu na złożoność problemu. Niestety muszę stwierdzić, że sami Żydzi również nie są do końca w porządku w stosunku do arabskich palestyńczyków. Może się wydawać że niejako wykorzystują fakt Holocaustu do wyjaśniania większości (niekoniecznie fizycznych) ataków na nich. Innym problemem są kwestie uwarunkowań reliogijnych po obu stronach tego konfliktu (oraz wszystko to, co z tego wynika - nie chodzi mi jedynie o różnice religijne Judaizm - Islam, ale o kwestie chociażby mythosu w każdej z tych religii - np. mythos Erec Israel w Judaizmie...). Nie chcę jednak przez to napisać, że wszystkiemu jest winna religia. Jestem raczej skłonny napisać, że winna jest nie sama religia, ale wypaczanie jej dla osiągnięcia określonych celów (np. dopasowywanie mythosu do rzeczywistości...)
Ale jak napisałem - jest to temat dość trudny oraz bardzo długi, dlatego nie wiem, czy jest sens rozpoczynać go na tym forum.

Chciałem jednak zaapelować, żeby nie łączyć np. KAżDEGO Żyda z tym, co robią polityczni przedstawiciele państwa Izrael. Albo inny przykład - bez sensu jest potępianie każdego muzułmanina za to, że jakiś inny muzułmanin dokonał zamachu terrorystycznego. To tak, jak powiedzieć - każdy katolik jest antysemitą. Jestem osobą wierzącą i takie postawienie sprawy byłoby dla mnie obraźliwe, gdyż rasistą nigdy nie byłem, nie jestem ani nie będę.


Post został pochwalony 0 razy
 
Zobacz profil autora
Powrót do góry  

  Post  - Wysłany: Sob 10:13, 15 Lip 2006  
Gość

triskaidekafil napisał:


Chciałem jednak zaapelować, żeby nie łączyć np. KAżDEGO Żyda z tym, co robią polityczni przedstawiciele państwa Izrael. Albo inny przykład - bez sensu jest potępianie każdego muzułmanina za to, że jakiś inny muzułmanin dokonał zamachu terrorystycznego. To tak, jak powiedzieć - każdy katolik jest antysemitą. Jestem osobą wierzącą i takie postawienie sprawy byłoby dla mnie obraźliwe, gdyż rasistą nigdy nie byłem, nie jestem ani nie będę.


No i tu mas racje pozatym w izraelu mieska tylko 7milionów albo 8milionów żydów. Wiekszosc normalnych (nie fantyków religijnych) nie dało sie nabrac twurcom izraela i mieszkają sobie tam gdie chcą (czyli w USA)
 
Powrót do góry  

  Post Re: A PALESTYNA ??? - Wysłany: Nie 20:17, 16 Lip 2006  
Anarchy
Dołączył: 29 Cze 2006
Posty: 12
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3Farfi napisał:
Czemu Żydzi wpychają nos w nieswoje sprawy ?
czy to nie jest przypadkiem wlasnie ICH sprawa?


Post został pochwalony 0 razy
 
Zobacz profil autora
Powrót do góry  

  Post  - Wysłany: Nie 21:16, 16 Lip 2006  
Farfi
Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 9
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3Anarchy zanim coś napiszesz przeczytaj o co chodzi bardzo cie prosze bo tylko z siebie idiote robisz ...;-D


Post został pochwalony 0 razy
 
Zobacz profil autora
Powrót do góry  

  Post  - Wysłany: Pon 3:25, 17 Lip 2006  
Wlokun
Gość
Po pierwsze,jeśli chcecie zajmować głos a także działać na płaszczyznie politycznej,winniście czym prędzej zdać sobie sprawę,że to co mówią politycy,czyli w tym wypadku osoba z ramienia państwa Izrael,prezydent pożal się boże Kłamczyński oraz faszystowski minister edukacji - ma niewiele wspólnego z faktami,prawdą,rzeczywistością.I tak,jesli chodzi o kwestię wypowiedzi faszystowskich,rasistowskich,antysemickich u Geortycha - nie znajdziecie takowych prawie wcale-typ się chce sprzedać,pilnuje tego co mówi.Brudna robotę odwala za niego MW i wierzejski.Podobnież ambasada Izraela,nie powie wprost,iż Goertych czy Kłamczyński to faszyści,choć defacto tak jest,ale powie że bojkot powodowany jest ich zaniepokojeniem nawiązywaniem do tradycji,bogatych jak najbardziej, dyskryminowania polaków wyznających religię mojżeszową.
Widze także,iż nie potraficie sobie poradzić z problematyką przynalezności narodowej ludzi okreslanych jako żydzi.Otóż podobnie jak katolik,druz,mahometanin,satanista,baptysta,gedeonita żyd może być dowolnego koloru skóry,narodowości,preferencji seksualnych.To tylko wyznanie,religia,zbiór zasad i nakazów którymi się kieruje.Zydzi nie są narodem,są grupa wyznaniową.Inna sprawa to osoby posiadające obywatelstwo państwa Izrael - to naród zamieszkujący owo państwo,czyli Izraelici.Którzy notabene nie zawsze musza się zgadzać z okreslaniem ich żydami - po II Wojnie Swiatowej,po straszliwym doświadczeniu Holocaustu wielu odrzuciło religię,chciało oderwać się od dotychczasowej bezsilności Żydów w obliczu przesladowań.
Moim skromnym zdaniem,Europa,w tym także polacy,swiadoma swej historii,winna zamknąć grzecznie buzię,i nie wypowiadać się nt Izraelitów.Rekoma Niemców,Polaków,Rumunów,Węgrów,Ukraińców i Rosjan juz dobitnie pokazała jakie ma zdanie nt ludzi wyznania Mojżeszowego.Nie sądzę zatem aby Izrael,broniący swych granic oraz mieszkańców,zbytnio przejmował się tym co ma Europa do powiedzenia.

Natomiast co jest najbardziej niezrozumiałe dla mnie,to kwestia poruszania podobnych tematów na tym forum.Zdaje się,że mieliście obalić faszystowskiego ministra edukacji,i nawet słyszałem o dalej idących planach-o wpływie ruchu jakim jest IU na przyszłe oblicze naszej wciąż dalekiej od doskonałości Edukacji Państwowej.A wy rozmieniacie się na drobne,jak na razie Goertych trzyma się na swym stanowisku świetnie,natomiast staliście się obiektem kpin starszych od was "wolnościowców".O to wam chodziło?
Dajecie się podpuszczać prawackim prowokatorom internetowym,napinaczom i zydożercom,tym którzy z rozkoszą przypodobają się PISowcom,MW a nawet członkom socjalistycznego neohitlerowskiego ugrupowania Blood And Honour.Nie dawajcie się wpuszczać w maliny,tylko zewrzyjcie szeregi i zacznijcie naprawdę działać!
Każdy ma zdanie nt walk na Bliskim Wschodzie,ale to forum nie jest od tego,od tamtej zadymy są inne fora.Nie rozmieniajcie się na drobne.

Z punkowym pozdrowieniem.
 
Powrót do góry  

  Post  - Wysłany: Pon 10:05, 17 Lip 2006  
Farfi
Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 9
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3Podobnież ambasada Izraela,nie powie wprost,iż Goertych czy Kłamczyński to faszyści,choć defacto tak jest - ...........HAHAHAHAHAHAHA Very Happy
Żydzi nie sa narodem - ...HAHAHAHAHA no kurcze chybaq jakaś elita umysłowa do nas zawiatała ....;-D
A my bronimy swego prezydenta przed karygodną obrazą w brukowej niemieckiej gazecie i co nie wolno nam bo odrazu na nas jadą !!! każdy ma prawo bronic kazdego wiec czemu tu nie mozemy ? bo co bo to Polak\katolik ? a nie np obywatel Izraela\Żyd ...?
Wlokun - widze że tatusiowi sie sprawa zbliza w sądzie i prubujesz działac ...?;-D
czemu nazywasz mnie bo to sie odnosi do wyborcow PISu ze jestem zydozercą napinaczem, i probuje sie przypodobac PISowi ? ja żyda traktuje jak kazdego innego człowieka tylko oburza mnie to ze jezeli powiem na zyda cos zlego to odrazu mnie gania jezeli powiem na kolege katolika cos zlego to to jest normalne jezeli powiem na murzyna cos zlego to to tez juz jetst normalne (chcialem zaznaczyc ze nikogo nie obrazam tylko taka prznosnie stosuje ... ) ja w rzeciwienstwie do ciebie prowadze merytoryczne rozmowy na tym formum to ty napinasz sie i to golym okiem widac szczegolnie pod koniec twej wypowiedzi ...
jak mam sie przypodobac PISowi skoro jestem zwyklym prostym obywatelem ...? nie rozumiem twojej wypowiedzi ... jak ja cie nazwe lewackim komuchem to cie w ten sposob nie uraze ? zastanow sie co piszesz ... OBY PIS JAK NAJDLUZEJ RZADZIŁ BO JAK PATRZE NA WYPOWIEDZI WYBORCOW PO I SLD TO SMIAC MI SIE CHCE ;-D


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Farfi dnia Pon 13:21, 17 Lip 2006, w całości zmieniany 1 raz
 
Zobacz profil autora
Powrót do góry  

  Post  - Wysłany: Pon 11:17, 17 Lip 2006  
Strzyga
Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 218
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Kraków


do farfiego:

idioto,wez sie najpierw doucz, a potem wyszydzaj wypowiedzi innych...
Żydzi nie są narodem? wystarczy wikipedia...widzę, że twojego tatusia wychował dziadziuś, który za mamonkę sprzedawał gestapowcom tego lub owego "Żydka", a tatuś wpoił wszelkie pozytywne jego zdaniem wartości tobie...........

Cytat:
Izrael jest krajem demokracji parlamentarnej reprezentowanej przez władzę ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą.


Cytat:
Jest to jedyne państwo na Bliskim Wschodzie z faktycznie demokratyczną formą rządu.
Izrael (hebr. Medinat Israel, מדינת ישראל, arab. Dawlat Israil, دولة إسرائيل) jest demokracją parlamentarno-gabinetową, w której większość władzy spoczywa w rękach premiera, stojącego na czele rządu. Prezydent pełni role głównie ceremonialne i reprezentacyjne. Parlament izraelski, Knesset, jest jednoizbowy (unikameralizm), a wybory do niego odbywają się co 4 lata. Mandaty rozdzielane są za pomocą systemu proporcjonalnego (metoda Bader-Ofera), pomiędzy tymi listami partii politycznych, które przekroczyły, niewielki próg wyborczy - 2%. Władza sądownicza sprawowana jest przez niezawisłe sądy.

Twórcy ustroju politycznego Izraela wzorowali się zarówno na wielu rozwiązaniach brytyjskich (brak konstytucji spisanej w jednym akcie, ograniczona rola głowy państwa, podobieństwa w systemie sądowniczym), jak i kontynentalnych (m.in. proporcjonalne wybory do parlamentu).


A Żydzi mieszkający poza Izraelem, mający obywatelstwo dajmy na to amerykańskie, należą do narodu amerykańskiego![/b]


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Strzyga dnia Śro 13:40, 19 Lip 2006, w całości zmieniany 4 razy
 
Zobacz profil autora
Powrót do góry  

  Post  - Wysłany: Pon 11:52, 17 Lip 2006  
triskaidekafil
Dołączył: 30 Cze 2006
Posty: 99
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3Wlokun, wszystko fajnie, ale chyba nie wiesz, że nie ma kogoś takiego jak mahometanin (przynajmniej jest to niepoprawne w sensie religijnym). Resztę już Ci chyba wyjaśnili.

BTW. Forum jest miejscem wymiany myśli, wiedzy, doświadczeń, a nie miejscem szerzenia jednego, poprawnego i obowiązującego wszsytkich sposobu myślenia i postrzegania świata. Chyba właśnie dlatego ludzie inteligentni, którzy piszą na Forum, potrafią rozmawiać na różne tematy, nie ograniczając się wyłącznie do jednego. I chyba wydaje mi się, że przeszkadza to wyłącznie Tobie...


Post został pochwalony 0 razy
 
Zobacz profil autora
Powrót do góry  

  Post  - Wysłany: Pon 12:20, 17 Lip 2006  
Strzyga
Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 218
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Kraków


no ok, powinien napisac "muzułmanin", ale nie można się czepiac słówek, zwłaszcza,ze Wlokun pisał to pod wpływem emocji...ostatnio zagłębia się w problematykę konfliktu bliskowschodniego....


Post został pochwalony 0 razy
 
Zobacz profil autora
Powrót do góry  

  Post  - Wysłany: Pon 12:23, 17 Lip 2006  
triskaidekafil
Dołączył: 30 Cze 2006
Posty: 99
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3Strzyga napisał:
no ok, powinien napisac "muzułmanin", ale nie można się czepiac słówek, zwłaszcza,ze Wlokun pisał to pod wpływem emocji...ostatnio zagłębia się w problematykę konfliktu bliskowschodniego....


Ty czy on?Wink Bo jak coś mogę podsunąć trochę książek na ten temat (na temat samego konfliktu oraz problematyki religii semickich Very Happy Sam zajmuję się tym od dłuższego czasu Wink

I przepraszam za czepianie się słówek - już jestem taki wredny typ Razz


Post został pochwalony 0 razy
 
Zobacz profil autora
Powrót do góry  

  Post  - Wysłany: Pon 13:51, 17 Lip 2006  
Anarchy
Dołączył: 29 Cze 2006
Posty: 12
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3no... przexzytalem ale nadal nie wie czemu jestem idiota Razz


Post został pochwalony 0 razy
 
Zobacz profil autora
Powrót do góry  

  Post  - Wysłany: Pon 14:32, 17 Lip 2006  
Strzyga
Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 218
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Kraków


Anarchy, nie obraz się ani nic, bo nie mam zamiaru w żaden sposób cię obrazic, fajnie, ze chcesz udzielać się na forum, ale myślę że chodzi o to, że nie wnosisz nic nowego do tematów, w których się wypowiadasz, piszesz mało rzeczowo, przeważnie nie na temat...mam nadzieję ze nie odbierzesz tego jako najazdu na twoją osobę, tylko jako konstruktywną krytykę i wyniesiesz coś z tego....

pozdrawiam


Post został pochwalony 0 razy
 
Zobacz profil autora
Powrót do góry  

  Post  - Wysłany: Pon 15:24, 17 Lip 2006  
Anarchy
Dołączył: 29 Cze 2006
Posty: 12
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3wiem ale chcialem sie dowiedziec dlaczego jestem idiota Neutral


Post został pochwalony 0 razy
 
Zobacz profil autora
Powrót do góry  

  Post  - Wysłany: Pon 15:54, 17 Lip 2006  
Farfi
Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 9
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3spytaj rodziców ;-D poczytaj to co napisałeś, forumowicz strzyga już mniej wiecej okresil o co chodzi wiec przeczytaj pomysl i odp. jak sie dowiesz ...
A czemu ja jestem moherem ? czemu jestem mniej inteligentny ? czemu jestem marginesem społecznym ? ... agresja budzi agresje gdyby forumowicze i inni tego typu ludzie z PO nie robili z siebie mega-inteligentów to moze by inaczej sprawa wyglądała a tak ludzie PO sa inteligentni (chyba inaczej...;-D) ludzie PIS margines (mohery) ludzie S-L-D ko-much-y(złodzieje) ludzie LPR faszysci(bij żyda) itp. ludzie Samoobrony wieśniaki(traktor na ulice) ... i tak koło się kręci ...;-D


Post został pochwalony 0 razy
 
Zobacz profil autora
Powrót do góry  

  Post  - Wysłany: Pon 16:36, 17 Lip 2006  
triskaidekafil
Dołączył: 30 Cze 2006
Posty: 99
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/31.
Cytat:
gdyby forumowicze i inni tego typu ludzie z PO nie robili z siebie mega-inteligentów

Czyli kto dokładnie? (chodzi o tych Forumowiczów) I czemu Forumowicze = ludzie z PO?

2.
Cytat:
udzie S-L-D ko-much-y
- jak by nie było S L D to w większości przefarbowani ludzie z PZPRU (przynajmniej ta główna oś partii)

3.
Cytat:
spytaj rodziców ;-D
Przestańcie tak się nabijać z Anarchy. To już się robi trochę chamskie. Strzyga wyhamowała a Ty nadal ciągniesz wątek.. I nie ruszaj jego rodziców, bo takie teksty już są naprawde niesmaczne..

4. Tak ogólnie to przyznam się szczerze nie rozumiem przesłania Twojego ostatniego postu (może jestem zbyt mało inteligentny.. wybacz)


Post został pochwalony 0 razy
 
Zobacz profil autora
Powrót do góry  

  Post  - Wysłany: Pon 17:13, 17 Lip 2006  
Farfi
Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 9
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/31.czytaj dokladnie nie chodzilo mi tu tylko o to forum ale o wszystkie fora i czaty zwiazane z podobna tematyka ... a raczej tematami na forach ...
2.eh nie chce mi sie pisac ...;-D
3.a powiedz mi czym jego rodzicow ruszyłem ...? napisałem mu zeby ich sie spytał jak sam nie wie a rodzic przewarznie prawde ci powie jak nie rodzicow to niech sie czlowieka na ulicy spyta ...
4.triskaidekafil - tez mi sie tak wydaje ... widocznie z PO nie jesteś


Post został pochwalony 0 razy
 
Zobacz profil autora
Powrót do góry  

  Forum Forum krakowskiej sekcji Inicjatywy Uczniowskiej Strona Główna -> Hyde Park -> A PALESTYNA ??? Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)  
Strona 1 z 2  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Idź do strony 1, 2  Następny
   
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
Regulamin